Пн.-Пт.: 9:00 - 18:00
Особливості встановлення металопластикових вікон в будинках із зрубу.
На перший погляд, встановлення металопластикових вікон у будинках із зрубу здається звичайною справою. Але ми з упевненістю можемо вам сказати, що цей процес суттєво відрізняється від монтажу віконних конструкцій у класичних (цегляних чи бетонних) будівлях. Тому при вимірі та встановленні вікон у дерев'яних будинках потрібно обов'язково враховувати їх деякі характерні особливості.
Насамперед, потрібно пам'ятати про те, що будівництво будинків з органічного матеріалу (зокрема з дерева) має низку технологічних особливостей. Дерев'яні колоди після їх укладання поступово висихатимуть і будуть осідати. Протягом першого року після спорудження зрубу осідання дерев'яних колод може становити до 6-7 см. Якщо будинок двоповерховий, то цей показник буде ще більшим. Для повного усадження будинку може знадобитися від двох до трьох років!
Але навіть після цього будинок з дерева проявлятиме себе як органічна система. У більш вологу пору року дерев'яна коробка будинку буде вбирати вологу і набухати, а в більш сонячні і сухі місяці - сохнути і зменшуватися в розмірах. Ці динамічні процеси неминуче впливають на встановлені металопластикові віконні конструкції.
Тому у віконні отвори дерев'яних будинків попередньо встановлюються спеціальні короби, які виконують функцію каркасу та дозволяють міцно зафіксувати металопластикове вікно в отворі. Цей короб бере на себе всі можливі деформації будинку і поступово розподіляє навантаження на віконну конструкцію.
Зазвичай у будинках із зрубу встановлюються віконні конструкції з ламінованого профілю, який набагато більше відповідає зовнішньому вигляду такого будинку. Але треба враховувати, що ламінований профіль сильніше реагує на перепади температури і теж здатний розширюватися, створюючи додаткові деформації.
Фахівці компанії Vikna Kyiv рекомендують для дерев'яних будинків вибирати максимально енергоефективні вікна та двері, виготовлені з якісних профільних систем з енергозберігаючими склопакетами.